hlavicka.jpg

Korálkování

Kontakt

koralkovna@wgz.cz

Vzpomínka na moře - svícínek z mušlí

svicinek-lastura-1-compressor.jpg
Ahoj všem!

zdravím vás na sklonku roku 2016, což asi není příhodná doba na zveřejňování letních nápadů, nicméně když jsem se konečně dostala k přetažení fotek do počítače (což je u mě docela úspěch :D), nebudu přece čekat několik měsíců jen proto, aby byl článek aktuální. Ostatně proč si neudělat v prosinci malou vzpomínku na léto, slunce, šumění moře a vzduch prosycený solí... Vidíte, už jsem se zasnila... :-) Třeba by mělo tohle tvoření podobný vliv i na vás, tak to zkuste! :-)


Postup

Budete potřebovat: větší lasturu, vosk, voskovky a knot

V plechovce nebo jiné nepotřebné nádobě rozpusťte na plotně jakýkoliv zbytkový vosk. Můžete samozřejmě použít vosk barevný, ale docela dobře si vystačíte i s bílým voskem a libovolnou voskovkou. Pro docílení jednolité barvy voskovku s voskem pečlivě zamíchejte, pokud chcete lehce žíhanou barvu, moc to s mícháním nepřehánějte.

Opláchnutou vyčištěnou mušli si položte tak, aby se vám při práci nehýbala. Vložte do ní knot. Ten se dá samozřejmě koupit, ale pro tenhle účel si vystačíte i s knotem vypreparovaným z čajové svíčky - máte to za pár sekund a výhodou je i plíšek, ve kterém knot v mušli drží. Nyní rozehřátý vosk rovnoměrně vylijte do připravené mušle a nechte ho ztvrdnout.

Poznámka: Dejte si pozor na to, že rozpuštěný vosk je o hodně tmavší než ztvrdlý. S voskovkou tedy úplně nešetřete, ale na druhou stranu nesmí výrazně převažovat nad voskem, aby svíčka správně hořela.
 
svicinek-lastura-2-compressor.jpg
svicinek-lastura-3-compressor.jpg
01.01.2017 23:11:07
katyyy.h

Další tvoření

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one