hlavicka.jpg

Korálkování

Kontakt

koralkovna@wgz.cz

Návlekové materiály

Tenhle článek jsem napsala na základě svých zkušeností, ale každému vyhovuje něco jiného, takže nejlepší je si všechno vyzkoušet a udělat si svůj názor...

Drátek
Obecně bych vám doporučovala používat mosazný drátek tloušťky 0,3 mm.- Menší se snadno láme a u většího budete mít zbytečný problém při navlékání rokajlů. Samozřejmě ale záleží na tom, co tvoříte.
 Drátek se na rozdíl od vlasce a podobných materiálů dá ohýbat a drží tvar, což je u některého tvoření výhodné. Nevýhodou ale je, že se láme. Doporučovala bych ho používat u různých čistě dekoračních věci (zvířátka, kytičky), ale ne u věcí, které dost používate (jako třeba šperky). Já jsem z něj takhle kdysi udělala zhruba 3 náramky a 1 pár náušnic a asi 2 náramky a většina mi rupla...
 
Vlasec
U vlasce mám zkušenost s tloušťkou také 0,3 mm a 0,2 mm.Co se týče trhání, jsou obě naprosto dostačující. U tloušťky 0,3 byste si spíš rozřízli ruce, než abyste ten vlasec přetrhli a i u 0,2 se vám to povede jen s námahou.:-)
Samozřejmě, že čím tenčí, tím víckrát se vám povede ho protáhnout rokajlem (například u šitých kostiček jsem měla s tloušťkou 0,3 občas trochu problém...). Navíc uzlíky na konci lépe drží. Nicméně tlustší vlasec zase pomáhá lépe držet tvar, výrobek se nepromačkává atd.
Takže doporučuji vyzkoušet a udělat si vlastní názor - pokud se vám to povede. Já si teda zatím nejsem jistá.;-)
Použití: drobnější přívěsky, případně náhrdelníky (také otázka názoru)...

Nymo:
Hodně lidí s ním pracuje rádo, já s ním mám zatím jenom malou zkušenost, ale abych pravdu řekla, tak nijak zvlášť dobrou. Dělala jsem s ním jednu kuličku a vůbec mi nedržela tvar. Na druhou stranu doporučuje ho hodně lidí (stačí se podívat na Beadforum, kde je podle ankety jednoznačně nejoblíbenější), takže i na tom určitě něco bude... Praktické by mělo být na složitější šité náhrdelníky.
 
26.08.2016 19:06:59
katyyy.h

Další tvoření

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one